Nový školní rok 2024/2025 jsme odstartovali 6. září náborovou hrou v okolí naší klubovny. Pozvali jsme i žáky místní základní školy, aby si vyzkoušeli, co znamená být skautem. Hravou formou jsme jim představili základy skautingu a ukázali, jak si užíváme volný čas v přírodě i ve městě. Stále přijímáme nové členy ve věku 6–12 let a 12–15 let. Schůzky v naší hrabovské klubovně probíhají každý čtvrtek od 16:00 do 18:00.
O tom, že se s námi děti rozhodně nenudí, se můžete přesvědčit na fotkách z našich akcí: https://16hrabosi.rajce.idnes.cz/
Fotografie jsou na Google Photos:
Přespání v klubovně
Na konci září, konkrétně 27.–28. 9., jsme zažili noční dobrodružství přímo v klubovně. Odpoledne jsme strávili hraním stolních i venkovních her a večer se většina z nás uložila ke spánku uvnitř. Několik odvážných skautů však i přes nepřízeň počasí strávilo noc ve stanech na louce za klubovnou.
Výprava na Gírovou
V říjnu nás čekal první pořádný výšlap. 19. října jsme vyrazili do Mostů u Jablunkova a vyšlápli si na Gírovou. Slunce nám přálo, účast byla hojná a atmosféra skvělá. Cestou jsme si zahráli různé hry a také si v praxi ověřili některé skautské dovednosti.
První víkendová výprava – Bařinka
Na začátku listopadu (8.–10. 11.) jsme se vydali na naši první víkendovou akci školního roku. Už samotný přesun na chatu byl dobrodružstvím – trasa, kterou by navigace zvládla za 40 minut, nám kvůli orientaci v mapě trvala krásné dvě hodiny. Po příchodu jsme se zabydleli v útulné základně bez elektřiny, kde jsme si při svíčkách zahráli hry, navečeřeli se a šli spát. Po celý víkend nás provázely hry, příroda a smích, obzvlášť při večerních scénkách. V neděli jsme po sobě vše uklidili a vydali se domů.
Vánoční výprava do Zlatých Hor
Předvánoční čas jsme oslavili 13.–15. prosince tradiční vánoční výpravou. Letos jsme zavítali do skautské klubovny ve Zlatých Horách. Hlavním bodem programu byla sobotní bojová hra ve sněhu, která nás bavila po celý den. Večer nás čekala vánoční večeře, předávání PF přání do nového roku, scénky a nakonec zasloužený spánek. Neděli jsme věnovali úklidu a cestě zpět domů.
Lednový výstup na Lysou horu
Nový rok jsme začali velkou výzvou. 18. ledna padlo rozhodnutí, že společně zdoláme nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu. Výstup nebyl jednoduchý, protože cesta byla pokrytá sněhem, ale skautský duch nás hnal vpřed. Vrcholu jsme nakonec dosáhli a cesta dolů se stala nezapomenutelným zážitkem. Díky lopatám a gravitaci jsme si užili pořádnou jízdu. Na nádraží jsme se odměnili teplým čajem a pizzou.
Každá z těchto akcí nás nejen něco naučila, ale také utužila naše přátelství a týmového ducha. A co nás čeká dál? Další dobrodružství, výzvy a nezapomenutelné zážitky. Skautský rok je teprve v polovině, a tak se máme na co těšit!
Svatoš Ondřej
vedoucí oddílu Hrabová