Podle mého názoru mají tyto výbory mimo jiné povinnosti také sledovat hospodárnost při zacházení s finančními prostředky městského obvodu.
Asi teď naštvu pana starostu a pana tajemníka, ale jeví se mi počet našich úřednic a úředníků v Hrabové příliš vysoký. Toto své tvrzení opírám i o srovnání s nedalekou Starou Bělou, která má podobný počet obyvatel jako Hrabová.
Po posledních volbách se stal ve Staré Bělé starostou pan RNDr. Mojmír Krejčíček a společně s tajemnicí paní Jarmilou Kaločovou vytvořili následující strukturu zdejšího úřadu:
- Odbor finanční a správy majetku: dvě úřednice, J.P a Š.Ch.
- Odbor stavebně správní: jeden úředník M.N., jedna úřednice K.Š. a jeden mistr údržby P.Č.
- Odbor sociální, organizační a vnitřních věcí: dvě úřednice H.J. a J.S.
- Tajemnice úřadu: J.K.
Tedy celkem 8 úřednických míst. Počet úřednic a úředníků v Hrabové je 17. A to ještě mají ve Staré Bělé matriku!
V rozpočtu na rok 2019 plánují ve Staré Bělé pro činnost místní správy pouhých 5 mil. Kč, v Hrabové pak neuvěřitelných 9,3 mil. Kč. Současný pan starosta Staré Bělé RNDr. Krejčíček vystudoval matematiku a kybernetiku, což může mít vliv i na tyto záležitosti.
Je možné, že webové stránky Staré Bělé nejsou v této záležitosti zcela přesné. Ale co když ano? V každém případě bychom se měli nad těmito rozdíly zamyslet a hledat vysvětlení. Míním tím nejen občany, ale především členy kontrolního a finančního výboru.
´Abych byl konkrétní. Očekávam především reakci členů finančního a kontrolního výboru, jmenovitě Ing. B. Rundta, Ing. K. Hrabovské, Ing. V. Chlupaté, Ing. K. Ospalíkové, J. Kelnerové, M. Slívy, Ing. R. Šupčíkové a MUDr. R. Gromnice, Ph.D.
Je také možné, že tento problém nepovažují výše uvedení za natolik závažný, aby na něj veřejně regovali.